Atlar ve Kentler Sergisi

Farklı Bir Kurum Galerisi

Milli Reasürans Sanat Galerisi nerede?

Milli Reasürans Sanat Galerisi MEKANDAGEZ Matterport ile adım adım gezin! Portalımızda yer almak için arayın! 0212 976 28 24 - 0532 60 828 60 - info@mekandagez.com

Fotoğraf sanatçısı Kamil Fırat’ın “Atlar & Kentler” adlı sergisindeki işler, Macar yönetmen Béla Tarr’ın “Torino Atı” filminin açılış sahnesinde yeryüzünün rüzgârlı bahçesinde zor da olsa yol alan at gibi. Fotoğraflarda antik kentlere ait at kültlerinin alınlarındaki kırışıklıklar ve çizgilerdeki geçmiş, kendini geleceğe taşımaya çalışıyor.

“Atlar”, “Kırkpınar Yağlı Güreşleri”, “Kapadokya”, “Özne-Hilmi Yavuz”, “Kubbe” ve “Kök” gibi kişisel sergileri ve albümleri ile Türkiye’de fotoğraf sanatı konusunda önemli bir yere sahip olan Kamil Fırat, atlar ve kentlerin birbiriyle ilişkisini ortaya koyan yeni bir sergi ile karşımızda. Bu günlerde Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde izlenebilen, Fırat’ın “Atlar & Kentler” adını verdiği fotoğraf sergisindeki işler günümüz kentlerinden ziyade antik kentlerden ve kanlı canlı at fotoğrafının dışında antik dönemde heykeli yapılmış at kültlerinden oluşuyor.

Geçmişte ve bugün kamu ve özel kuruluşlara bağlı “kurum galerileri”nin Türk sanatına çok önemli katkıları olduğu bir gerçek. Millî Reasürans Sanat Galerisi de, düzenlediği sergiler ve yayınladığı kitaplarla adı çok sık duyulan bir kurum galerisidir.

 

Maçka Caddesi
İstanbul TR
Yol tarifi alın
Ziyaret Saatleri: Pazar ve Pazartesi hariç her gün 11:00 - 18:30